FeedBurner accounts worden overgezet naar Google accounts
zaterdag 17 januari 2009
Gebruikers van FeedBurner krijgen nu bovenin beeld een melding te zien waarin gevraagd wordt om het account over te zetten naar een Google account. Gebruikers kunnen hierbij kiezen voor een eigen Google account, een ander Google account en er kan gekozen worden voor het aanmaken van een nieuw Google account. Met FeedBurner is het mogelijk om statistieken bij te houden van rss feeds, Google nam FeedBurner over in juni 2007. Gebruikers kunnen na de overgang niet meer inloggen via feedburner.com maar dit gaat dan via feedburner.google.com. Ook het adres van een rss feed wordt met de overgang gewijzigd. Abonnees / bezoekers zullen dan doorgestuurd worden naar het nieuwe adres. Bijvoorbeeld als het huidige adres feeds.feedburner.com/websonic is dan wordt dit: feeds2.feedburner.com/websonic. De oude url zal echter wel blijven bestaan, deze zal beschikbaar blijven zolang als de dienst blijft bestaan zo geeft Google aan.
Het kan wel een aantal dagen duren voordat de statistieken weer up-to-date zijn, Google geeft hierbij ook aan dat de statistieken iets af kunnen wijken omdat deze na de overgang nauwkeuriger zijn. De interface van FeedBurner blijft verder ongewijzigd, de optie Site Stats zal echter niet meer beschikbaar zijn.
Het is de bedoeling dat alle FeedBurner accounts eind februari overgeplaatst zijn naar Google accounts. Gebruikers die dit niet willen zullen na 28 februari niet meer kunnen inloggen en niet meer kunnen beschikken over hun rss feed. Google raadt deze gebruikers dan ook aan om gebruik te maken van de redirect service naar de originele rss feed.
Hieronder een aantal screenshots van de overgang van FeedBurner naar Google.
Klik voor een vergroting
Klik voor een vergroting
Klik voor een vergroting
Klik voor een vergroting
